Nowości

Drukarka etykiet Brother P-Touch 210E

Drukarka etykiet Brother P-Touch 210E

59,00 zł
szt.

Producenci

Energia odnawialna przyszłością świata.

0

Energia odnawialna przyszłością świata

Trudno jest sobie wyobrazić dzisiejsze życie bez energii elektrycznej, ponieważ zasilamy nią praktycznie wszystko, oświetlenie, sprzęt domowy, komputery, samochody itd. Potrafimy produkować prąd na wiele możliwości, lecz nie każda z nich jest bezpieczna nie tylko dla nas, ale też dla ziemi, na której przecież żyjemy. Zanieczyszczenie środowiska spowodowane wytwarzaniem energii elektrycznej jest ogromne i wiąże się z koniecznością walki z tym.

Metoda heliotechniczna

Znaleźliśmy już darmowe źródło prądu, jakim jest nasze słońce, a konkretniej jego ciepło. Wiemy już jak zbierać i magazynować taką energię słoneczną oraz wykorzystanie jej w celu produkcji prądu, jednak jest tego wciąż za mało, aby zasilić cały świat. W KupCoChcesz pomagamy naszym klientom w korzystaniu z takiej energii w życiu codziennym, dlatego mamy w naszej ofercie wiele produktów, które zasilane są właśnie solarnie. Na przykład solarna pompa fontannowa do oczka LED 200 l/h, która doskonale nadaje się do udekorowania oczka w naszym ogrodzie. Zasilanie solarne doskonale do tego pasuje, gdyż wystarczy ją ustawić, a panel położyć w nasłonecznionym miejscu i już możemy cieszyć pompą, która nie potrzebuje żadnych kabli. Nie posiada ona akumulatora, który mógłby magazynować tę energię dlatego, gdy robi się ciemno, urządzenie przestaje pracować, a wraca tuż po wschodzie słońca.

Solarna pompa

Elektrownie wodne

Wykorzystywanie wody do produkcji prądu jest jednym z najpopularniejszych sposobów na darmową energię elektryczną, jednak wciąż jest za mało takich elektrowni. Największe z nich potrafią wytworzyć ogromne ilości prądu dzięki dużej mocy przekraczającej 10 GW! Dodatkowo są one stosunkowo tanim źródłem energii oraz w szybki i łatwy sposób mogą zmieniać generowaną moc w zależności od zapotrzebowania. Niestety wadą takich elektrowni jest ograniczona liczba miejsc, w jakich mogą się znajdować, poza tym budowa zapory hamuje naturalny bieg rzeki, dlatego bardzo uważnie trzeba planować taką budowę.

Elektrownie jądrowe, tak zwane atomowe

Elektrownie jądrowe są jednymi z tych, których nie zaliczamy do źródeł energii odnawialnej, jednak warto też o Niej wspomnieć. Mają to do siebie, że istnieje zagrożenie wynikające z obecności rozszczepianych produktów podczas jej pracy, a to z kolei grozi napromieniowaniem organizmów żywych. Co więcej, konstrukcja elektrowni pod wpływem długotrwałego promieniowania staje się aktywna promieniotwórczo, a to sprawia, że sam budynek staje się promieniotwórczy. No ale jak to działa? W reaktorze rozszczepia się jądra atomów, a podczas tego procesu wydzielane jest dużo ciepła, a to odbierane jest przez czynnik roboczy. Z tego czynnika wytwarzana jest para, która następnie jest osuszana, co jest wymagane, gdyż mogłaby ona zniszczyć turbinę. Taka sucha para napędza turbinę, która już zajmuje się wytwarzaniem energii elektrycznej.

Dużo sposobów na odnawianie energii

Żyjemy w czasach gdzie sposobów pozyskiwania energii odnawialnej jest sporo, chociażby niewspomniana wyżej energia pobierana z wiatraków, lub powstające wskutek spalania węgla. Fakt jest taki, że coraz więcej jest na ziemi takich elektrowni, które dają nam nieograniczone źródła energii elektrycznej, ale także mogą nam pomóc w spowolnieniu efektu cieplarnianego. Cały nasz zespół zachęca do korzystania z odnawialnych źródeł energii, dzięki nim możemy żyć zdrowiej!

Powiązane posty:

1. JAK OŚWIETLIĆ SWÓJ OGRÓD?

Komentarze do wpisu (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony